Kovářství Václav Ebel - projekty

Vážení obchodní přátelé, pokud vás má výroba zaujala, jsem otevřený jakékoli spolupráci a to jak v oblasti výrobní tak obchodní.
Upřednostňuji především spolupráci s výtvarníky, řemeslníky, řemeslníky zabývajícími se tradičními výrobními procesy, restaurátory, architekty a stavebními firmami. Uvádím zde jen některé ze zajímavých projektů, na nichž jsem se podílel.

Dřevěný jeřáb z doby Václava IV - kovářské práce


Stavba funkční repliky středověkého jeřábu". ( www - více informací )
Kovářské práce na replice středověkého jeřábu, který Tesařský mistr Petr Růžička ( společnost Ars Tignaria ) a projektant Vít Mlázovský připravili pro výstavu "Karel IV - císař z Boží milosti".

Poutní kaple sv. Maří Magdaleny v Chelčicích


Osazení obou vchodů poutní kaple sv. Maří Magdaleny v Chelčicích bezpečnostní a větrací mříží ( kovanými dvoukřídlými dveřmi ).
Tvarosloví mříže vychází z části kovaného dekoru barokních dveří do kaple sv. Barbory v Loretánské ul. v Praze.
Osazení kovanou mříží jednoho s oken ochozu kaple dle vlastního návrhu.
Více o kapli sv. Maří Magdaleny v Chelčicích

Dolský mlýn - beranidlo


Dřevěný beran postavený podle kreseb z 15. Repliku středověkého stroje podle historických rytin a obrázků vytvořil Petr Růžička, který už několik historických strojů postavil. Na měření dat z jejich použití spolupracuje i s Akademií věd ČR. Výroba stroje zabrala týmu lidí asi deset dní.
Vše bylo vytvořeno ručně bez použití moderních strojů včetně kovové části stroje, kterou vyrobil kovář Václav Ebel za použití historických metod.
Článek J. Švehly o unikátním stroji si můžete přečíst zde:
Dolský mlýn - beranidlo - doc.
Video o projektu:
Unikátní středověký nástroj pomáhá v Dolském mlýně